SANAYİ ODAKLI, AYDA 45.000 ZİYARETÇİ 140.000 SAYFA GÖRÜNTÜLENME İLE SANAYİNİN BULUŞMA NOKTASI!Ticaret GazetesiKOBİ´LERE DİJİTAL ORGANİZE SANAYİ BÖLGESİYLE DESTEK 

Makine imalatı, talaşlı imalat ve diğer işçilikler, hırdavat ve malzeme sektöründe faaliyet gösteren firmaların zaman ve kaynak tasarrufu elde etmesini sağlamak ve ticaretlerini büyütmek amacıyla kurulan sanayiplatformu.com, dijital B2B ağı olarak alıcı ve tedarikçileri bir araya getiriyor. Platform; ürün, hizmet, tedarikçi aramayı ve talep&teklif sürecini dijitalleştirerek yenilikçi bir ticaret şeklini ortaya koyuyor. Sanayinin dört ana iş kolunda faaliyet gösteren firmaları ve tedarikçileri satın alma profesyonelleriyle buluşturmayı amaçladıklarını söyleyen sanayiplatformu.com Kurucu Ortağı Lale Yumrukçal; Bu platformun bağlantı kurmak, bilgi edinmek ve iş sağlamak için etkili bir pazar yeri olacağını vurguluyor ve sektördeki firmaları platforma davet ediyor.

KOBİ ve sanayi dünyasında maksimum büyüme ve yüksek katma değer sağlama hedefiyle yola çıkan sanayiplatformu.com; odaklandığı dört ana sektör olan "makine imalatı, talaşlı imalat ve diğer işçilikler, hırdavat ve malzeme" alanlarında firmaların birbiriyle ilişkisini, paydaşların taleplerini, ticaret mekanizmasını ve firmaların yapılarını merkezine alarak onlara özel çözümler geliştiriyor. Sektör uzmanlığı etkin kontrol ve dolayısıyla güven temelli müşteri memnuniyeti politikalarıyla üye iş yerlerine birçok avantaj sunan platform, kısa vadede Türk sanayisinin global arenadaki zorlu rekabet süreçlerine katkıda bulunmayı amaçlıyor

Birbirinden tedarik sağlayan sektörler bir arada

Platformun odaklandığı sektörlerin birbirlerine girdi sağlayan ve ilişkisi olan faaliyet alanları olduğunu söyleyen sanayiplatformu.com Kurucu Ortağı Lale Yumrukçal, şu açıklamalarda bulundu: "Rutin faaliyetleri için birbirinden sürekli tedarik sağlayan bu sektörler aynı zamanda diğer sektörler içinde tedarikçi konumunda yer alıyor. Bu anlamda birbiriyle ilişkili olan firmaları buluşturduğumuz sanayiplatformu.com ile tamamen bu dört sektör özelinde uzman hizmet sunuyoruz.

Platformumuzda adeta bir sanayi çarkı oluşturan bu dört ana sektör altında detaylı bir sektör-ürün ağacı bulunuyor. Sektör ağacındaki her bir firma diğer firmalar için alıcı ya da tedarikçi olabilir. Örneğin makine imalatçıları; talaşlı imalatçılarla, malzemecilerle ve hırdavatçılarla çalışır, onlardan tedarik sağlar.

Bu kendi içinde çalışan bir çark. Ayrıca dışarıdaki farklı sektörlerdeki alıcılar ise bu dört sektör ile ticaret sağlıyor. Platformumuz işte bu sektörlerdeki imalatçılar ile tedarikçileri buluşturuyor ve talep-teklif yönetimi yapmalarını sağlıyor. Böylece ticaretlerini büyütme fırsatı sunuyor. Şunu da eklemek isterim ki, son tüketiciye ürün satan firmalar platformda yer almıyor."

05.10.2021