SANAYİ ODAKLI, AYDA 45.000 ZİYARETÇİ 140.000 SAYFA GÖRÜNTÜLENME İLE SANAYİNİN BULUŞMA NOKTASI!Yeni Şafak GazetesiİMALATÇI KOBİ´LER DİJİTALDE BULUŞTU ÜRETİCİLERİN ARASINDAKİ MESAFEYİ KALDIRAN ONLİNE PLATFORM KURULDU DİJİTALLEŞMEYE YARDIMCI OLUYOR

Bugün KOBİ´lerin kalkınmasındaki en önemli rolü dijitalleşmenin üstlendiğini ve bu konunun rekabet üstünlüğü sağlamada giderek daha fazla güç kazandığını söyleyen Yumrukçal, "Platformumuz, KOBİ´lerin dijitalleşme yatırımlarına hız kazandırarak sektörün bu konudaki eksikliklerinin giderilmesine katkıda bulunuyor. Sanayiplatformu.com şirketlere kendilerine özel firma sayfası açma imkanı da sunuyor. Şirketler, sanayiplatformu.com uzantılı bu sayfaları internet sitesi olarak müşterileri ya da potansiyel müşterileriyle paylaşabiliyor. Böylece internet sitesi olmayan ya da aktif olarak kullanmayan firmalar için platformumuz üzerinden kurulacak özel firma sayfasıyla tanıtım avantajı da sunuyoruz. Platformumuz bu özelliği sayesinde KOBİ´lerdeki dijitalleşme sürecine de ivme kazandırıyor" sözleri ile sistemin avantajlarını sıraladı. Makine imalatı, talaşlı imalat ve hırdavat malzeme sektöründe faaliyet gösteren firmaları bir araya getiren sanayiplatformu.com kuruldu. Platformda dijital olarak bir araya gelen KOBİ´ler ihtiyaçlarını talep ve teklif şeklinde giderebiliyor. sanayiplatformu.com Kurucu Ortağı Lale Yumrukçal, "KOBİ´lere zaman, hız ve finansal tasarruf sağlıyoruz" dedi. İmalat sanayisinde sanayinde faaliyet gösteren KOBİ´leri bir araya getiren online sanayiplatformu.com kuruldu. Dijital pazar yeri sayesinde makine imalatı, talaşlı imalat, hırdavat ve malzemelerinin üretimini ve tedariğini sağlayan firmalar ihtiyaçlarını anında giderebilecek. Platformla kısa vadede Türk sanayisinin global arenadaki zorlu rekabet süreçlerine katkı sağlaması planlanıyor.

MALZEME TEDARİĞİNİ HIZLICA YAPILABİLECEK

Platformun odaklandığı sektörlerin birbirlerine girdi sağlayan ve ilişkisi olan faaliyet alanları olduğunu söyleyen sanayiplatformu.com Kurucu Ortağı Lale Yumrukçal, "Rutin faaliyetleri için birbirinden sürekli tedarik sağlayan bu sektörler aynı zamanda diğer sektörler için de tedarikçi konumunda yer alıyor. Platformumuzda adeta bir sanayi çarkı oluşturan bu dört ana sektör altında detaylı bir sektör-ürün ağacı bulunuyor. Örneğin makine imalatçıları; talaşlı imalatçılarla, malzemecilerle ve hırdavatçılarla çalışır, onlardan tedarik sağlar. Bu kendi içinde çalışan bir çark. Ayrıca dışarıdaki farklı sektörlerdeki alıcılar ise bu dört sektör ile ticaret sağlıyor. Platformumuz işte bu sektörlerdeki imalatçılar ile tedarikçileri buluşturuyor ve talep-teklif yönetimi yapmalarını sağlıyor. Böylece ticaretlerini büyütme fırsatı sunuyor. Şunu da eklemek isterim ki, son tüketiciye ürün satan firmalar platformda yer almıyor" diye konuştu.ZAMAN VE PARADAN TASARRUF İMKANITedarikçi bulma ve satın alma süreçlerini kolay ve verimli hale getirdiklerinin altını çizen Lale Yumrukçal, "Dijital platformda gelişmiş sektör dizinine sahip olan altyapımızla, aramaları nokta atışı sonuçlar elde edecek şekilde optimize ediyor. Üye firma; detaylı sektör dizinine, konuma, şirket türüne, çeşitlilik durumuna göre aramalarını filtreleyebiliyor. Ticari faaliyetleri kolaylaştırma hedefinin bir sonucu olarak da üyeler, istedikleri tedarikçileri favori listesine alabiliyor. Sistem aynı zamanda talepleri doğrudan ana talep havuzunda yayınladığı gibi istendiği takdirde tek tıkla birden fazla seçim yapılarak firmaya talep göndermeye imkân tanıyor. Üyeler, tanımlanan yönetim panelinde tedarikçileri ve firmanın tüm geçmiş faaliyetlerini de görüntüleyebiliyor. Bu sayede hızlı bir süreç işliyor. Zamandan, paradan ve hızdan tasarruf sağlıyoruz" diye belirtti.

06.10.2021